Bóle oka po zapaleniu rogówki

Mój mąż od 2002roku po wyjściu ze szpitala ma bóle oka.Stwierdzono,że ma zapalenie rogówki i jakieś rysy na oku.Objawia się to w ten sposób;silny ból w okolicy gałki ocznej, same oko ropieje, wrażliwe na światło, miał szkła kontaktowe co dwa-trzy tygodnie i raz na jedno raz na drugie oko.Na jakiś czas pomogło a później wyjmowaliśmy soczewki. .Jak pojawiałoSięZaczerwienienieOka iból,Zrezygnowaliśmy iOdRokuNieZakładamySoczewekABólPojawiaSięCoJakiśCzas.CzyToAlergiaCzyJakaśBakteria?I jakToSprawdzić.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji konieczna jest konsultacja ze swoim lekarzem. Możliwa jest infekcja zarówno bakteryjna jak i reakcja alergiczna.