Bóle okolic lędźwiowo-krzyżowych i ból nogi
Witam. Mam 36 lat od kilku lat cierpie na bóle okolic lędzwiowo-krzyżowej i od 1 roku na ból lewej nogi.Rezonans Magnetyczny wykazał.Dehydratacja krążków międzykręgowych na wysokości L4/L5 i L5/S1.Na poziomie L4/L5 tylna wypuklina krążka międzykręgowego,wielkości 3mm bez ucisku. Na wysokości L5/S1 tylna wypuklina krążka międzykręgowego,wielkości 4mm bez ucisku na struktury nerwowe.Zmiany zwyrodnieniowe typu tłuszczowego blaszek granicznych trzonów L5,S1.Proszę o wyjaśnienie.Pozdrawiam.

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
93 poziom zaufania
Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do neurochirurga. Opisywane zmiany mogą powodować silnie wyrażone dolegliwości bólowe. Prawdopodobnie konieczna jest operacja, choć w pierwszej kolejności należy zastosować rehabilitację.