Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 0 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bóle pleców w okolicy krzyżowo-lędźwiowym i wyniki badania moczu

Ostatnio bolą mnie plecy w okolicy krzyżowo lędźwiowym, do tego wyniki moczu Leukocyty 25, nabłonki płaskie nieliczne wpw, nabłonki okrągłe 1-2-3 wpw, krwinki białe 10-15 wpw pojed zlepy do 12-20, śluz liczny wpw, flora bakteryjna d liczna wpw reszta w normie tylko w krwi CRP U 5,87 O czym to może świadczyć? Bóle w plecach takie, że były problemy z porannym wstaniem z łóżka i samoobsługą. Dziękuję z góry za pomoc w interpretacji wyników Małgorzata.
KOBIETA, 46 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Bartosz Małek
70 poziom zaufania

Szanowna Pani Małgorzato,
Wyniki badania ogólnego moczu nie są do końca w normie. Mogą wskazywać na zapalenie układu moczowego. Proponuję wykonać ponowne badanie ogólne moczu po odpowiednim przygotowaniu (toaleta okolic intymnych, pobranie moczu ze środkowego strumienia) i z wynikami udać się do lekarza internisty.
Jeśli chodzi o dolegliwości bólowe to nie do końca mogą być związane z patologią układu moczowego. Raczej wskazują na zmiany w odcinku krzyżowo-lędźwiowym kręgosłupa. W celu postawienia dokładnej diagnozy również proponuję udać się do lekarza internisty, który wykluczy lub potwierdzi rozpoznanie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy