Bóle podbrzusza

Witam.
Ostatnio dostałam odpowiedź na tym portalu, że jeśli prezerwatywa nie pękła itd. to nie ma szans na zapłodnienie. Od owulacji (przypuszczam, że ją miałam) mam ciągłe bóle podbrzusza. Raz mniej, raz bardziej silne. Do okresu pozostało mi 6 dni, a już 5 dni temu piersi zaczęły być wrażliwe, tak jak przed okresem.

Czy to normalne? Dodam, że miesiąc temu miałam robione badanie u ginekologa i nie wykazało żadnej choroby.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Czasem przez całą drugą fazę cyklu (od owulacji aż do miesiączki) mogą występować bóle w podbrzuszu wywołane najprawdopodobniej przedostaniem się do jamy brzusznej niewielkiej ilości krwi z pękniętego pęcherzyka jajnikowego. Pobolewanie piersi również jest jak najbardziej naturalne w tym okresie, jako efekt wpływu hormonów na tę część kobiecego ciała. Proszę się więc nie martwić :)
Pozdrawiam!