Bóle podbrzusza, nudności, wahania nastroju i zwiększony apetyt podczas stosowania Vibin Mini

Witam! Od kwietnia tego roku przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Vibin Mini. Przy pierwszym opakowaniu miałam lekkie problemy(osłabienie, ból piersi), jednak przy drugim opakowaniu wszystko ustało i było dobrze aż do teraz. Od jakiegoś tygodnia zaczęłam odczuwać bóle podbrzusza, mieć mdłości rano i wieczorem, do tego wystąpiła biegunka i potworny ból piersi. Wzrósł mi również apetyt i ciągle mam wahania nastroju. Czy takie objawy mogą być spowodowane tymi lekami, czy są objawem początku ciąży?

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Objawy mogą sugerować ciążę - proszę wykonać test ciążowy.