Bóle podbrzusza po cięciu cesarskim

Witam. 6 tygodni po cesarskim cięciu dostałam miesiączkę. Nie karmię piersią, Od tego czasu co miesiąc odczuwam bóle podbrzusza, które zaczynają się zwykle 10 dnia cyklu i trwają nawet do 23 dc. Byłam u 3 lekarzy ginekologów. Pierwszy nic nie zauważył, drugi stwierdził obecność płynu w macicy, który nie wie skąd się tam wziął (7 dni przed miesiączką), natomiast trzeci lekarz stwierdził obecność płynu owulacyjnego w macicy (7 dni po miesiączce). Czy mam powody do niepokoju? Proszę o poradę.

Lek. Marta Jaruchowska

Jeśli dolegliwości pojawiają się dość regularnie i są związane z cyklem może to być endometrioza, wówczas konieczne jest włączenie leczenia.