Bóle prawej dolnej strony brzucha obok wyrostka

Witam moj brat ma 12 lat i boli go brzuch (prawa dolna strona okolo wyrostka) Bol zaczal sie 3 dni temu. Na początku bolal go caly, następnego dnia ta prawa strona, kolejnego dnia yroche mu przeszlo ale mial gorączkę i brak apetytu. A dzisiaj juz zie trocje lepiej czuje tylko ze w calym brzuchu jakby mu burczy a szczególnie tab gdzie jest wyrostek. On ma 12 lat czy to z dorastania? Czy z tego ze sie denerwuje caly czas? Ps. Jego to nieboli jak chodzi ani skacze tylko jak dotyka. Dziękuję

Małgorzata Panek

Bez zbadania nie można określić przyczyny. Należałoby wykluczyć poważniejsze przyczyny bólów brzucha. Proszę udać się z bratem do pediatry, a w przypadku nasilonych dolegliwości bólowych na SOR.
Pozdrawiam