Bóle ran po usunięciu migdałków

Jestem miesiąc po wycięciu migdałkow bocznych,niestety podczas zabiegu została przecięta jakaś żyłka dzięki czemu doszło do krwotoku. Naczynko zostało przypalone i było okej. Niestety od wczoraj męczą mnie dość silne bóle ran które zostały po wycięciu. Jak przełykam jeszcze gorzej boli niż po wycięciu właśnie migdałków.

Jeśli ból nawrócił lub staje się silniejszy to wart wrócić do lekarza który wykonywał zabieg. Niestety, ból po tonsillectomii często utrzymuje się parę tygodni. Jeśli powstaną dodatkowo "niekorzystne" zrosty to mogą pojawić się dodatkowe dolegliwości.