Bóle ścięgna Achillesa promieniujące do stopy

zien dobry.Bola mnie sciegno Achillesa bol pomieniuje do calej stopy , bola mnie lokcie i nadgarstki w stawach ,boli mnie bark .Mam uczucie szczypania ,pieczenia w przeramieniach i stopach. sztywnosc w stawach rano Mialam kedys zapalenie sciegien pochewkowych i i dwa razy blokade na lokiec tenisisty. Zrobilam rezonans magnetuczny odcinka lendzwiowego lekarz neurolog stwierdzil ze zmiany (3 nale przepukliny )w kregoslupie nie moga powodowac takich objawow. nie mam cukrzycy .dny moczanowej

Witam Panią serdecznie,

bóle wielu stawów mogą świadczyć o chorobie reumatycznej np RZS lub innych chorobach układowych. W przypadku RZS charakterystyczna jest sztywność poranna stawów. W takiej sytuacji należy wykonać badania reumatoidalne. Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa mogą być wtórną przyczyną w/w chorób zapalnych.

Lek. Artur Szczerbak

Szanowna Pani - wszystko wskazuje na reumatoloidalne zap. stawów - konieczna tutaj będzie wizyta i diagnostyka reumatologiczna.
Dr n. medycznych Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg,gastrolog, Kraków