Bóle serca przy nerwicy lękowej

czy przy nerwicy lękowej mogą występować bóle w okolicach mostka ,lewej lub prawej strony,proszę o pomoc bo mi się wydaje że coś złego dzieje się z moim sercem

Witam,
Nerwica jest chorobą ,która ma w obrazie klinicznym także dolegliwości fizyczne.Serce w tym rozumieniu jest po prostu centrum emocji,które są na tyle trudne,że fizycznie mogą boleć,jak każdy organ.W psychoterapii rozmawia się natomiast o bólu psychicznym,który stanowi pierwotne podłoże nerwicy.Zajmują się tym psychoterapeuci i można z ich usług skorzystać w ramach poradni zdrowia psychicznego lub prywatnie.
Pozdrawiam serdecznie

Witam,
przy zaburzeniach lękowych może pojawić się ból w klatce piersiowej. Lęk sprawia, że serce bije na tyle szybko, że może sprawiać ból. Warto o tym porozmawiać z psychiatrą lub psychologiem prowadzącym Panią. Jeśli miałaby Pani czuć się bezpieczniej, może Pani także skonsultować się z kardiologiem, choć nie jest to konieczne.
Pozdrawiam serdecznie,
Marta Kołacka

Witam!

Ból może być jednym z objawów nerwicy. Jeżeli martwi się Pani o swój stan zdrowia, proszę udać się do lekarza w celu wykluczenia kardiologicznego podłoża swoich dolegliwości. Nerwicę również należy leczyć (farmakologicznie i/lub biorąc udział w terapii).

Pozdrawiam!