Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 8 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bóle szyi po treningach ju-jitsu

Witam!

Mam na imię Bartek i mam 25 lat. Od jakiś dwóch miesięcy po treningu ju-jitsu mam silne bóle szyi, które towarzyszą mi zwłaszcza, gdy odwracam głowę w prawą stronę (ból jest po lewej stronie kręgosłupa). Jakiś miesiąc temu byłem u kręglarza, który nastawił mi 7 kręgów po nastawieniu których zniknął mi ścisk i ból po lewej stronie klatki piersiowej. Na chwilę obecną mam dalej problem z odcinkiem szyjnym kręgosłupa, a do tego zaczęło mi towarzyszyć odrętwienie lewej reki, utratę częściowej siły w niej oraz ból pod pachą. Czy jest ktoś w stanie powiedzieć co z tym można zrobić i gdzie się udać, aby to wyleczyć?

MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Trening na zdrowy kręgosłup

Coraz więcej osób zmaga się z wadami postawy. Wszystko przez siedzący tryb życia. Jeździmy samochodem, potem pracujemy przed komputerem, a nasze plecy cierpią. Sprawdź, jakie ćwiczenia wzmocnią kręgosłup.

Lek. Marta Hat
71 poziom zaufania

Witam!

Ostry ból w kręgosłupie szyjnym najczęściej jest wynikiem uszkodzenia w obrębie więzadeł, ścięgien, czy innych struktur miękkich. Trwa on zwykle do kilku miesięcy. Ból, który promieniuje do ręki może być związany z uciskiem struktur nerwowych (korzeni nerwów rdzeniowych). Należałoby udać się do ortopedy, który po uzupełnieniu wywiadu oraz badaniu fizykalnym, ewentualnie po zleceniu badań dodatkowych, określi możliwą przyczynę dolegliwości oraz zaleci odpowiednie postępowanie. Wśród najpowszechniejszych metod, które mają zastosowanie wymienia się farmakoterapię, rehabilitację oraz zabiegi chirurgiczne. Ostatnia z metod jest stosowana w przypadku zaawansowanych zmian, nie reagujących na leczenie zachowawcze i mało prawdopodobne, aby musiała mieć zastosowanie w Pana przypadku. Najpewniej pomocne będzie zastosowanie rehabilitacji z ewentualnym wsparciem farmakoterapii. W takim przypadku należałoby skorzystać z pomocy fizjoterapeuty, z którym zostanie ustalony harmonogram ćwiczeń i ewentualnych zabiegów fizykoterapeutycznych.

Pozdrawiam serdecznie!

Pracownik Szpitala Specjalistycznego im. dr Józefa Babińskiego w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy