bóle u podbrzusza + jasnobrązowa wydzielina

Jestem w 10 miesiącu ciąży, wczoraj rano, gdy wstałam na papierze toaletowym zobaczyłam jasno brązowe plamienia, do tego co jakiś czas boli mnie brzuch dokładnie tak, jak bolał przed okresem. Bardzo się boję czy z dzidziusiem, co nosze w sobie, wszystko ok:(

Proszę pomóżcie:(

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.

Rozumiem, że jest Pani w 10 tygodniu. Skąpe plamienia pod koniec pierwszego trymestru to normalne zjawisko, związane z tworzeniem się łożyska. Niepokojące jest dopiero wyraźne krwawienie. Bóle wynikają natomiast z powiększania się ciężarnej macicy- to także jest naturalne. Jeżeli ból stanie się naprawdę silny, skurczowy- wtedy dopiero istnieje realne ryzyko dla dziecka.

Mam nadzieję że trochę Panią uspokoiłam.

Pozdrawiam serdecznie!