Bóle w ciąży

Witam.
Jestem w 9 tygodniu ciąży i od kilku dni czuję ból warg sromowych. Nie jest to bardzo dokuczliwy ból, ale prawie ciągle odczuwalny. Dodam, że nie mam żadnych upławów.

Czy to pobolewanie jest zjawiskiem normalnym w ciąży? Wizytę u gin mam dopiero za 3 tyg., czy powinnam iść wcześniej?

Witaminy w ciąży

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Jeśli ból nie jest piekący, wargi nie są zaczerwienione, nie odczuwa Pani świądu (czyli nie występują objawy świadczące o infekcji), to nie ma powodów do obaw. Najpewniej Pani dolegliwości są związane z naturalnym w ciąży przekrwieniem tych okolic.
Pozdrawiam serdecznie!