Bóle w ciele, stawach i mięśniach

Witam.We srode otrzymalam szczepionke przeciwko grypie.Do dzis czuje bol w calym ciele,w stawach i miesniach,jestem senna,oslabiona,apatyczna.Domyslam sie,ze moga to byc dzialania nieporzadane po przyjeciu szczepionki.Jak dlugo moze taki stan sie utrzymywac i co robic?Myslalam juz o wzieciu gripexu...Dodam ze robilam badanie krwi i wyszlo,ze mam podwyzszone kwasy moczowe do 9 i zaczelam przyjmowac Allopurinol.Dziekuje za odpowiedz.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Objawy grypopodobne po szczepieniu mogą się utrzymywać kilka-kilkanaście dni. W celu zmniejszenia dolegliwości można stosować leki przeciwzapalne, głównie paracetamol. W przypadku braku poprawy lub wystąpieniu wysokiej gorączki i innych objawów proszę skonsultować się z lekarzem.