Bóle w dolnej lewej części jamy brzusznej promieniujące do pleców i pod pachę
Co mogą oznaczać bóle w dolnej lewej części jamy brzusznej promieniujące aż do pleców i pod pachę ? Wyniki krwi pokazuja lekką anemię. Podwyższony jest także poziom kreatyniny i mocznika. W usg wszystko ok chociaż jest lekko zaciemniony obszar wlasnie po lewej stronie brzucha. Pacjentka ma 92 lata.

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Jan ZajÄc
37 poziom zaufania
Witam. Z objawów opisanych przez Panią w pierwszej kolejności można podejrzewać chorobę nerki (np. zapalenie) lub proces chorobowy w obrębie zstępnicy ale nie można też wykluczyć tak błahych powodów jak zatwardzenie. Do bardziej konkretnej diagnozy potrzebne jest badanie przedmiotowe bądź badania dodatkowe, takie jak TK brzucha czy kolonoskopia.