Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bóle w klatce piersiowej w okolicach serca u nastolatki

Witam.W tej chwili mam 19lat.Juz jako mala dziewczynka w wieku 13stu lat miewalam bole w klatce piersiowej blizej serca,jako dziewczynka nie zwracalam na to uwagi,ale teraz gdy jestem dorosla,i bole sie powtarzaja,sa silniejsze i zdazaja sie dosc czesto,ostatnio dwa razy dziennie,zaczelo mnie to niepokoic.Bol jest taki kłujacy i nie moge zlapac glebokiego oddechu.Ostatno bol zlapal mnie tak mocno ze reke sie zlapalam.Co sie dzieje.? 3miesiace temu mialam echo serca robione i bylo ok.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Wysiłek fizyczny - codzienna aktywność

Około 40-60% Europejczyków prowadzi siedzący tryb życia, z czego płyną bardzo negatywne skutki zdrowotne. Ile czasu powinniśmy poświęcać na wysiłek fizyczny? Światowa Organizacja Zdrowia zaleca podejmowanie co najmniej 30-minutowej aktywności fizycznej o umiarkowanej intensywności prze 5 dni w tygodniu lub 20-minutowej aktywności o dużej intensywności ? przez 3 dni w tygodniu.

Lek. Bartosz Małek
70 poziom zaufania

Szanowna Pani,
Prawdopodobną przyczyną bólu są zaburzenia nerwowo-mięśniowe. Proponuję skonsultować się z internistą, który zleci badania diagnostyczne (np. RTG kręgosłupa) w celu wykluczenia innych przyczyn.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy