Bóle w krzyżu i bóle jajników - jaka może być przyczyna tych dolegliwości?

Póltora tygodnia temu (od czwartku) bardzo bolała mnie głowa, trwało to tydzień. Wyglądało to na bóle migrenowe, bardzo silne, jednego dnia nawet miałam temparaturę 39 stopni. Później doszły mocne bóle krzyża. Założyłam, że to oznaka zbliżającego się okresu, który dostałam w sobotę. O dziwo, okres minął bez bólu brzucha, co się u mnie nie zdarza, jednak wszystko zostało wyrównane przez ból głowy. Okres skończył się w środę, ból głowy także, jednak do dzisiaj, czyli już 6 dni utrzymuje się stan podgorączkowy oraz wyczuwam znacznie powiększone jajniki, zwłaszcza prawy, który na domiar złego nieprzyjemnie pobolewa podczas dotykania. Plus do tego stale jakby "zatkany" nos, jednak bez kataru. Co może to powodować?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!

W pierwszej kolejności proponowałbym zgłosić się niezwłocznie do ginekologa w celu dokładnego zbadania i wykluczenia zapalenia przydatków, które mogą objawiać się gorączkąbólami w okolicy jajników i krzyża. Jest to wielce prawdopodobne, zwłaszcza, że często dochodzi do tego w czasie okołomiesiączkowym.

Bóle głowy i uczucie zatkanego nosa może być oddzielną sprawą - warto zbadać się pod kątem zapalenia zatok obocznych nosa - proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego/internisty.

O ile zapalenie zatok nie jest problemem pilnym, o tyle podejrzenie zapalenia przydatków owszem. Proszę nie zwlekać z udaniem się do lekarza.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.