Bóle w okolicach serca, nietrzymanie moczu, czasami ból przy jego oddawaniu

Dzień dobry, wczoraj odebrałam wyniki badań kortyzolu. Zostały one zlecone gdyż od dłuższego czasu źle się czuję, mam problemy ze snem, przytyłam, pojawiły się rozstępy, bóle w okolicach serca, nietrzymanie moczu, czasami ból przy jego oddawaniu i lekarz prosił o wykonanie tego badania. Z tego co zrozumiałam podejrzewa zespół Cushinga. Wizytę u endokrynologa mam za dwa tygodnie, dlatego zależy mi na interpretacji wyników. Oto one: Kortyzol rano 804,9 nmol/l , po południu 284,4 nmol/l.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Wynik badania kortyzolu rano jest podwyższony. Odnosząc to do Pani objawów może być to związane z zespołem Cushinga. Proponuję poczekać na konsultację u endokrynologa, który po zbadaniu zleci dodatkowe badania i ewentualnie włączy odpowiednie leczenie.