Bóle w podbrzuszu spowodowane jelitami - co robić?

Witam! Mój problem to bóle w podbrzuszu spowodowane jelitami, bóle przypominaja jakby miesiaczkowe, byłam u ginekologa ale powiedział że wszystko dobrze i mam male zapalenie. Ból nadal jest, ostatnio mam luźne stolce które są poszarpane, zauważam śluz oraz raz mam zaparcia a raz potrafię przez cały dzień chodzić do toalety. Pije codziennie soki z warzyw i owoców już od trzech lat i nigdy nie miałam takiego problemu jak teraz ponieważ myślałam że to od tych sokow. Zauważyłam także ze jak nie pije tych sokow nie mogę się załatwić. Co te bóle mogą oznaczać, i w jakich chorobach jelit występują takie bóle ? Dziękuję

Witam serdecznie,
opisanych przez Panią objawów nie należy lekceważyć, gdyż mogą wskazywać na różne choroby jelit. Chorób jelita grubego jest wiele, zaliczamy do nich m.in. : zespół jelita drażliwego z postacią biegunkową, zaparciową lub mieszaną, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, chorobę Leśniowskiego - Crohna. Niezbędna jest wizyta u lekarza gastroenterologa, który pokieruje Panią w dalszej diagnostyce. Nie lekceważyłabym objawów. Jak już będzie Pani miała diagnozę, wówczas można wprowadzić odpowiednią dietę.
Na pewno spożywanie dużej ilości soków z owoców i warzyw może nasilać fermentację w jelitach i doprowadzać do biegunek. Stąd też radzę ograniczyć ich spożywanie.
Pozdrawiam,