Bóle z prawej strony głowy z powodu zęba

Mam problem z dokuczliwym bólem. Najpierw bolało gardło chociaż nie było innych objawów jak katar czy kaszel. Tak było przez trzy tygodnie. Ostatnio ból się rozprzestrzenił. Boli duża część prawej strony. Boli głowa z tyłu. Boli nawet szyja. Trochę pobolewa ucho. Trudno mi spać bez środków przeciwbólowych. Myślałem, że przyczyną może być ząb. Miałem z tej strony kieszonkę zębową podrażnioną ale ją ostatnio wyleczyłem a bóle nie przeszły. Ząb mądrości z tej strony był wyrwany już dawno.

Przyczyną takich bólów może być nawykowe zaciskanie zębów czyli bruksizm. Stomatolog powinien stwierdzić czy istnieją objawy występowania takiego schorzenia i w wypadku stwierdzenia zastosować, na początek, szynę relaksacyjną. Ewentualne dalsze leczenie pod opieką specjalistów. Pozdrawiam

Dzień dobry. Jeżeli usunięty jest już ząb mądrości i wyleczone kieszenie okołozębowe to wszystko raczej wskazuje, że przyczyną nie są zęby. Oczywiście nie jestem w stanie na odległość ustalić źródła bólu. Proszę koniecznie sprawdzić czy nie ma Pan martwego zęba, albo starego, nieszczelnego leczenia kanałowego. Serdecznie pozdrawiam Urszula Jarosz