Bóle zęba po leczeniu kanałowym

Witam Ząb po leczeniu kanałowym po 2 tygodniach zaczął boleć (bardzo czuły) , lekarz stomatolog rozwiercił wyczyścił po tygodniu ząb zaczął znowu boleć ( ból przy dotykaniu, naciskaniu zęba) Następna wizyta u stomatologa włożenie lekarstwa do środka zęba po dwóch godzinach przyczyniło się do jeszcze większego bólu zęba . Ząb został wyczyszczony i pozostawimy otwarty Lekarz przepisał antybiotyk Dalacin C, po tygodniu brania antybiotyku ból znowu powrócił .

Bóle po leczeniu endodontycznym wystepują najczęściej po niedokładnym przeczyszczeniu kanałów korzeniowych lub np. w skutek nie przeleczenia wszystkich znajdujacych się w zębie kanałow ( ząb może miec różną ich ilość). Należy powtórnie, właściwie to zrobić.