Bóle zęba po leczeniu niekanałowym

witam, tydzień temu zakończyłam leczenie zęba(nie kanałowe),przed tym 3 tyg.miałam włożone lekarstwo.Teraz po tyg.zaczął mnie boleć w nocy ten ząb. czy konieczne będzie powtórne leczenie?co to może być skoro dopiero został wyleczony?skąd ten ból taki promieniujący w środku zęba pozdrawiam

Jesli miała Pani założone lekarstwo - to zakładam, że ubytek był bardzo głęboki-czasem jest tak, że mimo założenia wypełnienia(wyleczenia zęba), próchnica była na tyle głęboka, że mogło dojść do stanu zapalnego miazgi- co objawia się bólem nocnym, ciągłym, narastającym- wtedy konieczne jest leczenie kanałowe. Najrozsądniej byłoby udać się do dentysty aby mógł zbadać zęba na żywotność.

Prawdopodobnie preparat ,który został założony do ubytku ( bo nie lekarstwo ponieważ żadne lekarstwo na próchnicę nie jest znane współczesnej medycynie) nic nie dał (bardzo rzadko jesteśmy w stanie zmusić miazgę do wytworzenia zębiny reparacyjnej).
Proponuje zgłosić się ponownie do gabinetu z nastawieniem ,że konieczne będzie leczenie kanałowe.