Bóle zęba pomimo dwukrotnego leczenia kanałowego

Miałem już dwukrotne leczenie kanałowe górnej 6(dwóch różnych dentystów). Niby po RTG według dent. jest ok lecz mnie dalej ząb boli. Dentysta zlokalizował w 7 próchnice i założył lekarstwo które mam nosić 3 miesiące i dopiero zamknie zęba. Czy ta szóstka może mnie boleć od 7? Czy mogę mieć jakieś "niewdzialne" kanały przez które ten ząb mnie boli? Ból pojawia się przy nagryzaniu . Czy jest sens aby leczyć po raz trzeci tego samego zęba? Zęba lecze już baaardzo długo:(

Za mało informacji. 4 kanały to standard w 6, dziąsło może być uciskane przez opatrunek w 7, za wysokie wypełnienie , po wypełnieniu kanałów ząb może boleć kilka dni. Jeśli nie został znaleziony 4 kanał to trzeba sprawdzić, czasem dochodzi do perforacji które mogą boleć.

Dzień dobry,

ból zęba może promieniować, ale 6 nie może boleć od ubytku w 7. Bardzo często jest tak, że 6 ma cztery kanały, z czego jeden jest na tyle wąski, że jest niezauważany podczas leczenia, a przez to pomijany. Jeśli tak jest, konieczne byłoby np. leczenie kanałowe pod mikroskopem, by znaleźć ten dodatkowy kanał i go opracować.

Ból przy nagryzaniu może mieć wiele przyczyn - zbyt wysokie wypełnienie / opatrunek tymczasowy, zmiana zapalna przy korzeniu, ale bez badania i zdjęcia RTG nie da się ustalić, co jest jego przyczyną.

Jeśli ząb nie jest w znacznym stopniu zniszczony i jest możliwość jego leczenia, warto byłoby to leczenie kontynuować, najlepiej pod mikroskopem. Usunięcie go wiąże się z utrudnionym żuciem pokarmów i koniecznością dalszego leczenia - protetycznego (np. most, do którego trzeba oszlifować dwa sąsiednie zęby) lub implantologicznego.