Bóle zębów w okolicy górnej piątki

Pobolewaly mnie zeby w okolicy górnej piątki.Dentysta ubytku nie widział ale w piątce było duże wypełnienie i narazie włożył tlenek cynku na 2 miesiące.Na zdjęciu nic nie widać, przy opukiwaniu nie boli.Ale piątka wrażliwa na zimno i czasami delikatnie zaboli- w nocy nie. Wyjeżdżam za granicę na urlop i zastanawiam się czy nie przeleczyc go kanalowo żeby nie było z nim tam problemów. Czy zaczekać? Czy w razie problemów z tym zębem w czasie wycieczki pomoże antybiotyk?

Dzień dobry,
jeżeli ząb już jakiś czas ma opatrunek z tlenku cynku i ból się zmniejsza to najprawdopodobniej nie będzie Pani sprawiał kłopotów na urlopie. Uspokajające jest, że nie boli przy opukiwaniu i ciepłych napojach. Natomiast jeżeli wystąpi zapalenie miazgi i silny ból na urlopie, tylko antybiotyk nie pomoże. Antybiotyk nie jest w stanie dotrzeć do zapalonej miazgi.