Bóle zewnętrznej strony kolana

Dzień dobry. Ok 4 tygodnie temu zaczęła boleć mnie zewnętrzna strona kolana. Jest to kontuzja po bieganiu. Ból pojawia się gdy napinam mięśnie uda, jest kłujący, ale nie czuję żeby coś tam przeskakiwało. Mogę normalnie chodzić. Co to może być i co mogę zrobić by przestało boleć? Czy mogę wykonywać jakiekolwiek ćwiczenia fizyczne?

Mikołaj Cyganok

Witam! Opisywane objawy mogą sugerować m.in. zespół bocznego przyparcia rzepki. Dlatego sugeruję udać się na wizytę do ortopedy, celem przeprowadzenia niezbędnej diagnostyki różnicowej i wdrożenia odpowiedniego leczenia. Potrzebne będzie skierowanie do ortopedy od lekarza rodzinnego.