Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bóle żołądka po zjedzeniu brokułów

Od 3 miesięcy zauważył że po zjedzeniu najmniejszej ilości brokułów mam silne bóle żoładka i to samo z imbirem co może być powodem?
KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu

Tamowanie krwawienia za pomocą endoskopu

Endoskopia to rewolucyjna metoda - nie tylko diagnostyczna, ale również terapeutyczna. O tamowaniu krwawienia z użyciem endoskopu opowiada lek. Marcin Radkowski.

witam, parwdobodobnie nadmiar kwasów specyficznych dla tych warzywa i przypraw to nie jest alergia lecz zwykłą nietolerancje wydziela sie nadmiar kwasów zowadkowych i to one powoduja uczucie bolu zoładka, odstawic bedzie najłatwiej.

0
Dr Agata Cezari Dietetyk, Wrocław
39 poziom zaufania

A nietolerancja pokarmowa, czyli stan zapalny IgG zależny ;) Jak boli to już musi być mocna, bo z reguły przebiegają po cichutku, czasem z wyrzutem lekkim na skórze. Najprostszy i najtańszy test (naprawdę wiarygodny bo zweryfikowany wielokrotnie) to Food Detectiv, może to być także reakcja na chemię w pożywieniu, trzeba się po prostu zbadać albo pozwolić na to specjaliście.
Pozdrawiam i życzę sukcesów!

0

Witam serdecznie,

Jeżeli ból żołądka występuje jedynie po spożyciu podanych przez Panią produktów to nie ma powodów do niepokoju. Brokuły mogą powodować wzdęcia i bóle brzucha. Przypadek ten jest często spotykany wśród moich pacjentów. Imbir jest dość aromatyczny i może podrażniać delikatny przewód pokarmowy.
Proszę ograniczać te produkty. Jeżeli podobna sytuacja będzie sie powtarzac przy innych produktach proszę zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu, który da Pani skierowanie na badania.

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy