Bolesna, czarna plamka na dziąśle

Mam problem pare dni temu tak w wardze tzn ponizej dolnych jedynek jest takie wiązadło jak by podtrzymywało warge i na tym wiąziadle pojawiła mi sie plamka mała wygląda jak by mała wyżarta plamka boli strasznie..nie moge jesc bo szczypie ..co to może być ?

Witam, prawdopodobnie opisuje Pani pojedynczą aftę, która umiejscowiła się na wędzidełku wargi dolnej.Przyczyną może być np.uraz mechaniczny, niedobory witaminowe,zmiany hormonalne, obniżenie odporności itp.Jeżeli takie owrzodzenie pojawia się sporadycznie, to proszę się nie martwić..zastosować niedrażniącą półpłynną dietę,miejscowo środki dostępne w aptece bez recepty.Domowym sposobem ulgę przynosi płukanie naparem z szałwii, rumianku a także z siemienia lnianego.Jeśli sytuacje nie ulegnie poprawie po ok.3-4 dniach lub będzie nawracająca należy udać się do stomatologa.