Bolesne i obfite miesiączki oraz anemia

Córce 19 lat.Ma problem z bardzo bolesnymi i obfitymi miesiączkami.Często ma anemię i nie może funkcjonować bez ketonalu(comiesiąc przez 2-3 dni).Badania nic nie wykazują,lekarze proponują terapię hormonalną.Czy nie jest szkodliwa dla tak młodej dziewczyny? Z góry dziękuję za odpowiedz.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Terapia doustnymi środkami hormonalnymi może okazać się skuteczna. Nie jest ona przeciwwskazana u osoby w takim wieku.