Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 7 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Bolesne krosty z ropną wydzieliną na wardze sromowej

Na płatku lewej wargi sromowej mniejszej od wewnętrznej strony tworzą się bolesne krosty z ropną wydzieliną. Pierwszy raz krosta rozwijała się ok tygodnia,bardzo bolała.Wycisnęłam-ropa wymieszana z krwią,ból, ale po wyciśnięciu od razu ulga.Po jakimś czasie, pojawiła się kolejna. Teraz znowu kolejna. Ciągle po tej samej stronie. Dzisiaj czułam dyskomfort w pracy,w domu sprawdziłam -to znowu powróciło.Najpierw czuję ból w środku płatka wargi i dopiero po jakimś czasie krostę "wywala" na zewnątrz.
KOBIETA ponad rok temu

Pierwsza pomoc - odciski

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Najprawdopodobniej doszło u Pani do zapalenia gruczołów Bartholina. Są one inaczej zwane gruczołami przedsionkowymi większymi, znajdują się wewnątrz warg sromowych większych. Ich zadaniem jest produkcja śluzu, który zapewnia odpowiednie nawilżenie pochwy podczas stosunku. W razie zaczopowania ujścia gruczołu i ewentualnego nadkażenia przez gronkowce rozwija się stan zapalny, który prowadzi do nagromadzenia się ropnej treści. Wydzielina wtórnie zatyka ujście gruczołu, co wywołuje obrzęk i ból. Polecam zgłosić się do ginekologa.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam,
wygląda to na zapalenie gruczołu Bartholina. Konieczna będzie pomoc ginekologa.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy