Bolesne krosty z ropną wydzieliną na wardze sromowej

Na płatku lewej wargi sromowej mniejszej od wewnętrznej strony tworzą się bolesne krosty z ropną wydzieliną. Pierwszy raz krosta rozwijała się ok tygodnia,bardzo bolała.Wycisnęłam-ropa wymieszana z krwią,ból, ale po wyciśnięciu od razu ulga.Po jakimś czasie, pojawiła się kolejna. Teraz znowu kolejna. Ciągle po tej samej stronie. Dzisiaj czułam dyskomfort w pracy,w domu sprawdziłam -to znowu powróciło.Najpierw czuję ból w środku płatka wargi i dopiero po jakimś czasie krostę "wywala" na zewnątrz.
KOBIETA ponad rok temu

Czym jest opryszczka?

Opryszczka może pojawić się na różnych częściach ciała, ale najczęściej atakuje okolice warg. Wywołują ją wirusy. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć o opryszczce.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Najprawdopodobniej doszło u Pani do zapalenia gruczołów Bartholina. Są one inaczej zwane gruczołami przedsionkowymi większymi, znajdują się wewnątrz warg sromowych większych. Ich zadaniem jest produkcja śluzu, który zapewnia odpowiednie nawilżenie pochwy podczas stosunku. W razie zaczopowania ujścia gruczołu i ewentualnego nadkażenia przez gronkowce rozwija się stan zapalny, który prowadzi do nagromadzenia się ropnej treści. Wydzielina wtórnie zatyka ujście gruczołu, co wywołuje obrzęk i ból. Polecam zgłosić się do ginekologa.

lekarz w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Witam,
wygląda to na zapalenie gruczołu Bartholina. Konieczna będzie pomoc ginekologa.
Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty