Bolesne miesiączki po łyżeczkowaniu

Witam, mam 27.
Miałam łyżeczkowanie po obumarłej ciąży w końcu sierpnia 2010. Od tamtego czasu mam bardzo bolesne miesiączki (pierwsza miesiączka po zabiegu w październiku'10), w pierwszych dniach bardzo obfite oraz do tego biegunka lub zaparcia na zmianę, uczucie gorąca ale nie ma gorączki. Miałam takie miesiączki kiedy zaczynałam w ogóle miesiączkować, w wieku 13 lat do 17-18 roku życia. Poza tym mam mikro-gruczolaka, ale prolaktyna badana bez podania leku jest w normie (badanie z grudnia'10).
Słyszałam, że po łyżeczkowaniu miesiączki mniej bolą, a u mnie jest odwrotnie. Dodam, że prawie 2 tyg przed miesiączka miałam dziwny ból krzyża oraz dość silne bóle jajników i skurcze macicy, musiałam brać lek rozkurczowy i przeciwbólowy bo nie mogłam wysiedzieć w pracy. Boję się bardzo, że zrobiły się zrosty lub inne powikłania.
Bardzo proszę o odpowiedź. Z góry dziękuję. Pozdrawiam Aneta

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Zrosty wewnątrzmaciczne zazwyczaj nie powodują bólu. Jeśli ból występuje, to zazwyczaj towarzyszy mu brak lub skąpe miesiączki (ból jest wtedy spowodowany zaleganiem krwi w jamie macicy, która nie może się opróżnić z powodu zrostów blokujących odpływ).

Myślę, że powinna Pani udać się do ginekologa. Poszuka on możliwych przyczyn Pani dolegliwości, jak zapalenie przydatków, mięśniaki macicy czy endometrioza.

Pozdrawiam serdecznie!