Bolesne zgrubienie na bliźnie po operacji serca

Dlaczego blizna na mostku po operacji srca w górnym jej odcinku ładnie się rozeszła i jest prawie nie widoczna a na dole nie. Od operacji minęło 1.5 roku. Jest to widoczne zgrubienie bolesne przy dotykaniu.

Lek. Bartosz Małek

Szanowny Panie,
Bliznowacenie w obrębie rany zależne jest od wielu czynników, np. techniki zszycia, stanu zapalnego, predyspozycji indywidualnych do gojenia itd. Jeśli dolegliwości bólowe nie ustąpią, należy skonsultować się z chirurgiem.