Bolesność brzucha i wzdęcia u 20-latki

Od pewnego czasu zaniepokoiły mnie moje bóle brzucha.Zawsze gdy zjem jakis posiłek zaczyna mnie bolec straszliwie brzuch nie raz boli mnie nad pępkem a nie raz pod brzuchem z lewej strony dodająć jeszcze ze brzuch jest strasznie wzdęty. Nie dawno miałam robiona kolonoskopie(z powodu zaparć) i wyszła dobrze USG miałam robiona 2 lata temu i tez wyszła dobrze.Nie wiem czy mam się czym niepokoić lecz te bóle brzucha i wzdęcia są nie do zniesienia.

Witam,
być może nie toleruje Pani niektórych pokarmów, które po spożyciu powodują silne wzdęcia.
Może warto byłoby oznaczyć pozom laktazy.
Możliwe również iż zaburzenia hormonalne mają wpływ na Pani objawy (progesteron).
Zatem badania laboratoryjne mogą okazać się pomocne.
pozdrawiam