Bolesność gardła a wyrastanie zęba

Witam, Od kilku dni mecze sie z bolem migdalkow (glownie prawego), bylam u lekarza i rozpoznanie to angina. Jednak oprocz bolu gardla nic mi nie dolega, mam jedynie delikatny stan podgoraczkowy, co sie nie zdarza przy anginie. Rownolegle do tego zaczal mi sie wyrzynac zab madrosci, prawy na dole. czy jest to mozliwe, zeby bol gardla szczegolnie tego prawego migdalka byl spowodowany rosnieciem zeba? Dostalam antybiotyk na angine i nie wiem co robic.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję ponownie udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Piotr Pilarski

Sugeruję powrócić do tego lekarza i podzielić się swoimi wątpliwościami. Możliwe, że ma Pani rację.

Pozdrawiam.

Małgorzata Panek

Angina to infekcja bakteryjna i wymaga leczenia. Wyrzynanie się zęba najprawdopodobniej nie ma związku z bólem gardła. Proszę przestrzegać zaleceń lekarza, a w razie jakichkolwiek nowych objawów udać się ponownie na wizytę.
Pozdrawiam