Bolesność i zaczerwienienie gardła a uczucie obecności gulki podczas przełykania śliny

Witam, od kilku dni czuje jakbym miala jakas gulke lub kluche w gardle gdy przelykam np śline .. Trwa to przez caly dzien z przerwami. TSH mam poprawne. Oprocz tego troche boli mnie gardlo i jest zaczerwienione. Pozdrawiam serdecznie

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Objawy mogą być związane z zapaleniem gardła o podłożu wirusowym lub bakteryjnym. Proponuję skonsultować się z internistą, który ustali rozpoznanie i włączy ewentualne leczenie.