Bolesność łokcia a wynik badania ENG

Witam, Badanie ENG nerwu łokciowego metodą krótkich segmentów wykazało uszkodzenie nerwu łokciowego lewego na poziomie łokcia w przeprowadzonym miesiąc później badaniu(inną metodą krótsze badanie) stwierdzono prawidłowe parametry przewodzenia.Badanie to przeprowadzone było inną metodą.Lekarz stwierdził,że należy sugerować się wynikiem pierwszego badania ,gdyż jest ono dokładniejsze .Nadal boli mnie łokieć przy opieraniu ,jeździe na rowerze.Które badanie jest wiarygodne i jak można je leczy ?

Należy brać pod uwagę czy ból jest tylko w okolicy łokcia czy też powoduje dolegliwości bólowe, osłabienie i drętwienia promieniujące do palca 4 -5 drugi wariant wymaga zabiegu neurochirurgicznego uwolnienia nerwu łokciowegu, pozdrawiam.