Bolesność nóg w nocy u 4-letniego dziecka

Witam, Mój synek w lutym skończy 4 latka. Od ponad roku zdarzają mu się nocne bóle nóg. Najczęściej bola go stopy i okolice kostek, ból ma różne natęrzenie ale wystarczy podać mu środek przeciwbólowy i pomasować nóżki i synek zasypia i śpi spokojnie do rana. Bóle zdarzają się bardzo różnie czasami raz czy dwa w tygodniu czasami raz na dwa tygodnie. Najczęściej zdarzają się w nocy bardzo rzadko rano lub w ciągu dnia. Syn zachowuje się w ciągu dnia zupełnie normalnie bawi się biega! Martwić sie?

Milena Lubowicz

Najprawdopodobniej są to bóle wzrostowe i nie ma powodów do niepokoju. Gdyby jednak pojawiały się często lub w zachowaniu dziecka pojawiły się inne niepokojące objawy proszę udać się do pediatry, który rozważy skierowanie dziecka do reumatologa dziecięcego.
Pozdrawiam