Bolesność okolic przepony i żeber

Witam, mam dwie dolegliwości, które mnie martwią: po pierwsze ostatnio dostałam ostrego bólu w okolicach przepony, który trzymał mnie przez parę minut a następnie bolało mnie dalej tylko z mniejszym natężeniem. Druga polega na mocnych bólach żeber trwających kilkanaście sekund. Chciałabym wiedzieć z czym to jest związane? Bóle występują ot tak, bez wyrażnej przyczyny. Z góry dziękuję za pomoc.

Witam. Jeśli bóle wystąpiły tylko 2-3 razy nie widzę powodu do obaw. Jeżlei częściej sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego. Bóle mogą mieć wielorakie podłoże od patologii przewodu pokarmowego (zapalenie żołądka, refluks) przez nerwobóle izmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Diagnoza wymaga zebrania dokładnego wywiadu, zbadania Pani i wykonania podstawowych badań.