Bolesność twarzy a usuwanie zębów

Witam. Od jakiegoś tygodnia mam okropny bol polowy twarzy, sama nie wiem czy to dziąsła, czy ząb, bo bol promieniuje aż do migdalkow. Byłam u dentysty stwierdziła lekki stan zapalny dziąseł,plukalam eludrilem, bol ustał ale po 3 dniach powrócił. Pani stomatolog nie wie skąd pochodzi ten bol,wszystkie zeby wyglądają na zdrowe,zrobiła zdjęcie dziąsła po usuniętej 6,wszystko dobrze z nim. Dodam,że 3 miesiące temu miałam usuwana 8,ale ono tez dobrze sie zagoilo. Proszę o pomoc, bol jest nieznosny.

Przyczyną tego rodzaju bólu może być ząb / jeśli promieniuje do migdałków raczej dolny/, staw skroniowo-żuchwowy lub neuralgia. Proponuję na wstępie rtg pantomograficzne, jeżeli niczego nie wyjaśni kontakt z chirurgiem stomatologiem. Pozdrawiam