Bolesność ud a zakrzepica

Dziś w nocy obudził mnie wyjątkowo silny ból nóg, konkretnie uda, zwłaszcza z tyłu i pośladki (bardziej prawa noga). Dodatkowo prawa dłoń. Nie mogłam zgiąć palców w pięść. Miałam problem ze wstaniem i wykonaniem kilku kroków. Pracuję w ruchu. Jestem nauczycielką wychowania fizycznego. Mam przepuklinę szyjną. W zeszłym roku miałam zakrzepicę w lewej nodze. Nie palę papierosów. Odstawiłam tabletki antykoncep. Od roku czułam się świetnie, aż do minionej nocy. Często bolą mnie dłonie. Co mi jest?

Małgorzata Panek

Jednoczesne dolegliwości ze strony kończyn zarówno dolnych jak i górnych mogą wynikać z jakiejś patologii kręgosłupa, tym bardziej że ma Pani w wywiadzie dyskopatię szyjną. Przy zakrzepicy dodatkowo występuje obrzęk kończyny. Nie można stwierdzić, co dokładnie Pani dolega bez badania. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego lub przy silnych dolegliwościach na ostry dyżur.
Pozdrawiam