Bolesność w obrębie barku u 29-letniej osoby
Ból w lewym barku, podczas unoszenia ręki w górę w momencie przekroczenia linii ramion. Uniemożliwiający ruch. Odczuwalny ból: przekręcanie zardzewiałego prętu od ramienia do połowy bicepsa. Wynik RTG: nieco zwężona szpara stawu obojczykowo-barkowego. USG: niewielka ilość płynu w pochewce ścięgna głowy długiej bicepsa- 1mm na długości 10mm. Pierścień rotatorów kształt-prawidłowy, zrosty w kaletce podbarkowej. Płyn w stawie obojczykowo-barkowym. Proszę o interpretację wyników. (Nie było urazu).

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Małgorzata Panek
70 poziom zaufania
Opisane są zmiany zwyrodnieniowe i płyn w stawie, stąd ograniczenie ruchomości tego barku. Proszę udać się z wynikami do ortopedy.
Pozdrawiam