Bolesność w podbrzuszu, negatywne testy a ryzyko ciąży

20 dni od stosunku,brak miesiączki. Czy należałoby sie zgłosić juz do lekarza? Czy mogę byc w ciazy mimo negatywnych testow? 4 testy negatywne,ból w podbrzuszu.

Milena Lubowicz

Przy takiej ilości negatywnych testów ciąża jest mało prawdopodobna. Nie podaje Pani o ile miesiączka się spóźnia, więc trudno mi powiedzieć czy już jest to powód do niepokoju. Gdyby nadal się nie pojawiała proszę zgłosić się do ginekologa.
Pozdrawiam

Małgorzata Panek

Proszę udać się do ginekologa. On wykluczy ewentualną ciążę.
Pozdrawiam

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

ciąża jest mało prawdopodobna ale warto byłoby zgłosić się do ginekologa celem zbadania.

Pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Testy ciążowe mają dużą skuteczność w wykrywaniu ciąży, więc raczej ciąże można wykluczyć. Opóźnienie miesiączki może powodować stres, infekcja itp. Radzę udać się do ginekologa, będzie można ewentualnie potwierdzić lub wykluczyć ciąże a także można będzie rozpocząć diagnostykę w kierunku zaburzeń miesiączkowania.