Bolesność węzła chłonnego a możliwe dolegliwości

WitamMam26LatOd4DniPobolewaMnieLewyWęzełChłonnyIcałąLewaStronaSzyiŁacznieZTyłemCzujeJakBymMIalaOpuchlizneLewejStronyTwarzyLewaStronaSzyiTakJakBYciagnełaMnieWdólCoToMOzeBYc?ZaczelamBracKetanolAleNiePomoglCoToMOzeBYcIcoRobic?CoMozePomoc?DziekujeZaInformacjePozdrawiam.

Marta Mielniczuk

Witam,
bolesne powiększenie węzłów chłonnych jest najczęściej następstwem stanu zapalnego. Zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym może być to wynik infekcji dróg oddechowych lub tzw. "przewiania". Przydatne w leczeniu są leki przeciwzapalne przez kilka dni, w przypadku objawów ogólnych sugerujących zakażenie bakteryjne konieczny jest antybiotyk. Dolegliwości powinny zmniejszyć się do ok 2-3 tyg, jeśli to nie nastąpi wskazana jest wizyta u lekarza. Pozdrawiam