Bolesność zęba, opuchnięcie policzka a RTG

Szanowni Państwo. Zrobiłam zdjęcie rtg zęba, dentysta stwierdził, że ząb nadaje się do leczenia kanalowego (na zdjęciu było widać czarną plamę w obrębie kości), rozwiercił zęba, powiedział, że wkłada lekarstwo i za tydzień mam przyjść na leczenie. Problem w tym, że czuję lekki ból tego zęba, mam spuchnięty policzek i zauważyłam na dziąśle bąbla (chyba zbiera mi się tam ropa). Proszę o radę co robić, wizytę mam dopiero za tydzień.

Witam, prawdopodobnie utworzyła się Pani przetoka. Jeśli od dnia wizyty stan się pogarsza próbowałabym przyśpieszyć wizytę, jeśli jest lepiej niż przed pierwszą wizytą spokojnie czekałabym na wyznaczony termin, Do tego czasu może Pani płukać szałwią.