Bolesność zęba po leczeniu kanałowym podczas jedzenia

Witam, jakieś 3 miesiące temu zaczął boleć mnie ząb, który był leczony kanałowo ok. 3 lata temu. Ból był bardzo silny i promieniował na połowe szczęki, co bardzo mnie zdziwiło po kanałowym leczeniu. Dentystka zdjęła plombę , założyła opatrunek i po ok. miesiącu założyła nową plombę. Problem w tym, że po dwóch miesiącach ząb zaczął znów boleć, ale tylko podczas jedzenia. Co może być tego powodem? Czy kolejny raz trzeba zdjąć plombę?

Marta Mielniczuk

Witam,
po leczeniu może występować nadwrażliwość. Jeśli ona nie mija, możliwe, że pod plombą przebiega przewlekły proces zapalny i konieczne będzie dalsze leczenie. Pozdrawiam