Bolesność zęba po leczeniu kanałowym u 24-letniej osoby

Witam, jakies 1,5 tygodnia temu miałam zakonczone leczenie kanalowe dolnej prawej szostki, ale niestety do dziś boli mnie przy nadgryzaniu jedznia, bol pojawia sie rowniez jak zaciskam zeby, co moze być tego przyczyną? Czy grozi mi wyrwanie tego zeba?

Za wysokie wypełnienie może być przyczyną takich dolegliwości albo brak wypełnionego kanału - może wsytępować kanał dodatkowy. Należałoby zrobić zdjęcie rtg a najlepiej tomografie.

Niekiedy takie dolegliwości mogą pojawić po zakończonym leczeniu kanałowym-jeśli wypełnienie nie jest za wysokie, a ząb został prawidłowo przeleczony, to proszę cierpliwie odczekać parę dni-powinno się powoli uspokajać.