Bolesność zęba po plombowaniu

Miesiąc temu miałem plombowany ząb siódemkę (dwie małe dziurki ).Sam ząb nie boli ,ale od tego czasu odczuwam w ciągu dnia ból ( pieczenie pod okiem), czy może to być powodem podrażnionego nerwu plombowanego zęba ? Zdjęcie RTG nic nie wykazało.

Renata GrzechociĹska

Proponuję skonsultować stan ze stomatologiem wykonującym leczenie.

Zbyt mało informacji jest zawartych w pytaniu. Jeżeli jednak był to ząb górny i był leczony w znieczuleniu, to być może są to objawy delikatnego podrażnienia jednej z drobnych gałązek nerwowych.Dolegliwości powinny ustąpić same. W przypadku dużej uciążliwości doznań proponuję kontakt z neurologiem.Pozdrawiam