Bolesność zęba po założeniu plomby

miałam niewielki ubytek w górnej szóstce dentysta wyczyścił założył plombę i powiedzial że to było nie głębokie i na zdięciu panoramicznym widać że kanały są w porządku ząb zaczoł mnie pobolewać przy nagryzaniu na drugi dzień poszłam spowrotem do dętysty lekarz powiedział że pląba pękła wyczyścił zęba i założył nową pląbe więc chcę zapytać dlaczego ząb pobolewa i reaguje momętami na nagryzanie dziękuję

Witam,
na nagryzanie może reagować (jeśli miazga jest ok) jeśli wypełnienie jest trochę za wysokie w zgryzie - należy jej sprawdzić i ewentualnie zrobić korektę
nie spracyzowała Pani co znaczy "pobolewa" - więc trudno to ocenić