Bolesność zębów przy opukiwaniu

Poprawiam nieco pytanie. Miałam leczony ząb 6 dolna ponieważ bardzo bolał samoistnie, okazało się, że jest duża próchnica i dentysta wykonał leczenie kanałowe. Miałam zatruty ząb i usunięte nerwy i założony antybiotyk ponieważ ząb bolał delikatnie przy opukiwaniu. Teraz ten ząb i sąsiednia 7 zaczęły boleć ale tylko przy opukiwaniu, nie boli ani przy nacisku, ani dotyku czy nagryzaniu, tylko i wyłącznie przy opukiwaniu, martwię się o tą 7 ponieważ wcześniej nie bolała, co może być przyczyną?

Przyczyny bólu zęba po założeniu plomby przez dentystę mogą być różne. Rozmaite też bywa nasilenie, rodzaj i czas trwania bólu. Jeśli ma on charakter pulsujący i nie przechodzi po kilku dniach może dzieje się coś złego. Koniecznie trzeba skontaktować się ze stomatologiem. Osoby z nadwrażliwymi zębami częściej niż inne narażone są na różnego typu dolegliwości. Bywa, że nadwrażliwość objawia się po zabiegu stomatologicznym. Najczęstszymi wskazaniami do leczenia kanałowego, czyli endodontycznego, jest zapalenie i zakażenie miazgi zęba. A do tych stanów dochodzi zazwyczaj wskutek zaniedbanej próchnicy. Leczenie kanałowe stosowane jest też przy martwicy miazgi, wielokrotnie wykonywanych zabiegach na jednym zębie, czy w razie pęknięcia zęba. Jeśli zapalenie miazgi zęba nie jest leczone w gabinecie dentystycznym, może dojść do wytworzenia się ropnia. Objawia się ostrym przeszywającym bólem (albo bólem tępym czy nadwrażliwością). Tego rodzaju dolegliwości powinny skłonić pacjenta do jak najszybszej wizyty u stomatologa, bo żadne środki przeciwbólowe nie pomogą, chyba, że tylko doraźnie.