Bolesność zębów w 33 tygodniu ciąży

Witam, jestem w 33 tg ciąży i od kilku dni odczuwam ból zębów przednich górnych. Jestem po wizycie u stomatologa i wszystkie zęby są poleczone, czym może być spowodowany ból.? Co zrobić aby pozbyć się go? Z góry dziękuję.

U kobiet w ciąży częściej dochodzi do powstawania zmian próchnicowych, zapaleń dziąseł i nadwrażliwość zębów. Związane to jest ze zmianą diety, odruchami wymiotnymi, zmianami hormonalnymi i układem immunologicznym, który w czasie ciąży ulega "wyciszeniu". Diagnostyka również jest bardziej skomplikowana ze względu na brak możliwości wykonania RTG. Bardzo ważne jest czy podczas szczotkowania lub jedzenia twardszych pokarmów dziąsła w danej okolicy krwawił. Jeśli tak najprawdopodobniej jest to zapalenie dziąseł i tu może pomóc wzmożenie higieny w tej okolicy np. nićmi dentystycznymi czy irygatorem. Jeżeli to nie pomoże i ból pozostanie zalecam ponowną konsultacje u lekarza w gabinecie.