Bolesny i nabrzmiały punkt w okolicy ucha

Witam, co jakiś czas przed uchem pojawia mi się bolący, nabrzmiały punkt. Boli całe ucho oraz szyja przy żuchwie po tej samej stronie. Objawy zazwyczaj ustępują po 1-2 tyg., ale wracają za ok.4. Co to może być?

Takie dolegliwości mogą mieć swoje źródło zarówno w uchu zewnętrznym jak i w śliniance przyusznej która znajduje się się w tym regionie. Niepokojące że zmiana pojawia się cyklicznie (okresowo). Absolutnie konieczna wizyta u lekarza laryngologa.